Cast Ajans|Casting|cast merkezi|Oyunculuk Ajansı|Hostes

Cast Ajans

Geniş cast kadromuz ve yaratıcı ekibimiz ile üyelerimizi yönlendirebilmek, istek ve ihtiyaçlarına gün ve saat farkı göstermeksizin cevap verebilmek ve sektörde kalıcı bir marka haline gelmektir. Her türlü organizasyonlarınızda tanıtım, modellik ve mankenlik gibi pek çok alanda ihtiyaçlarınızı karşılamak için yolumuza emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz. Ajansımız dizi, sinema, reklam, klip, fuar organizasyonları ve prodüksiyon hizmetleri sağlamaktadır.

Cast Ajans

Genel Kabul

Ajans'ımız, eğitimli – eğitimsiz her yaştan yeteneği kadrosunda toplar. Bunu yaparken güzel - çirkin, kısa - uzun, şişman – zayıf gibi kriterleri gözetmez. Burada önemli olan nokta teatral yetenek, oyun gücü mimik gibi özelliklerdir. Ajans'ımız, kadrosuna alacağı kişiye yetenek sınavı uygulamaz. Kişinin gözle görülür bir kusuru yoksa kadrosuna alır ve o kişiyi uygun gördüğü projelerin deneme çekimlerine gönderir veya fotoğraf önerisi olarak müşterisine sunar ve alınan sonuçlara göre kişi hakkında bir kanaate varır. Aslında kadrosuna aldığı herkesin her gün farklı bir işte çalışması, ajansı ancak çok mutlu eder. Reklam veya dizideki bir karakter için yüzlerce ajans binlerce öneride bulunmakta, cast direktörleri veya yönetmenler bunlar arasından seçim yapmaktadır. Bu seçimi yaparken kişinin o projeye olan uygunluğu en temel esastır.

Cast Seçimi

Bu ayrıştırma ve seçme süreci, öncelikle kişilerin profillerinde yer alan fotoğraflarının ajans tarafından önerilmesi ile başlar. Bu öneriler içerisinden tercihlerini yapan yapımcı / yönetmen o kişileri deneme çekimine alarak role uygunluğunu test eder. Kamera karşısındaki rahatlık, uyum, mimik vb. gibi özelliklerle öne çıkan kişiler, reklam verene veya yapımcı koordinatörüne sunulmakta, nihai karar müşteri tarafından verilmektedir. Bu süreçte, ajans objektif olarak istenilen özelliklere uygun olduğunu düşündüğü, kadrosunda kayıtlı tüm kişileri sunarak en adil seçim şansını yaratır. Fotoğrafçının tüm uyarı ve yönlendirmelerine rağmen, özensiz kıyafetlerle bakımsız bir şekilde çekime giren, fotoğraf karelerinin her birinde yüz ifadesi aynı ifadede olan, durmayı, bakmayı, poz vermeyi ve dahi gülümsemeyi bile beceremeyen birinin ilk elemede şansını kaybetmesi olağandır. Proje başlangıcında cast arayışında olan yapımcılar veya cast directorleri, cast taleplerini %99 oranında cast ajansmodel ajanslarına iletmekte ve oyuncu / model ihtiyaçlarını bu yolla temin etmektedir. Yani sektörde işini doğru ve profesyonelce yapan cast ajans televizyonda izleyerek özendiğiniz, olmak istediğiniz reklam ve dizi oyuncularının, neredeyse tamamını tedarik etmektedirler. Ayrıca cast ajans , alaylı veya eğitimli bir çok kişiyi profesyonel sanatçı olma sürecinde desteklemekte, onların hak ve sorumluluklarını yönetmektedirler.

Çalışma Şekli

Profesyonel olarak çalışan hiçbir cast ajans, kadrosunda kayıtlı kişilere iş garantisi veremez. Reel olarak bu imkansızdır. Kişi ancak kendi özellikleri ve yetenekleri doğrultusunda iş alabileceğinden, ajansın yükümlülüğü kişiyi uygun projelere sunmak, seçilmesi halinde, bütçelendirme aşamasında oyuncunun en iyi ücret ile çalışmasını sağlamak, set sigortasını yapmak (Günlük SGK), firma ile oyuncu adına sözleşme yaparak oyuncu haklarını en iyi şekilde korumak, işi faturalandırmak, ödeme takibini yapmak ve olası risklerde yapım şirketinin parayı ödememesi durumunda oyuncu haklarını kendi bünyesinden karşılayarak oyuncunun emek riskini minimuma indirgemektir.

Ücretlendirme - Ödeme

Bizden iş almış oyuncularımız da teyit ederler ki bizim minimum ücretlerimiz bile sektör ortalamasının çok üstünde rakamlardır. Ayrıca kayıt olan kişileri 2-3 defa ücret ödemeden işlere göndermek gibi bir uygulamamız yoktur. İlk işinden itibaren çalışma bütçesi kendisine sunularak işi kabul edip etmeyeceği sorulmakta ve ödemesi zamanında yapılmaktadır.

Cast Ajans Hizmetleri

( Cast Ajansımız Anlaşmalı Çalıştığımız
Deneyimli deneyimsiz birçok oyuncu ve yeni yüzleri Temin Edebilir. )
Menajerlik Organizasyon ve Ajans Hizmetleri
İletişim: 0 507 245 80 50 – 0 533 041 90 68
www.puzzlemenajerlik.cominfo@puzzlemenajerlik.com